ایردراپ؟

جالب است بدانید در دنیای ارزهای دیجیتال امکان دریافت رایگان ارز دیجیتال وجود دارد ؛ ایردراپ در دنیای کریپتوکارنسی به معنای دریافت رایگان ارز دیجیتال می باشد .
ایردراپ به معنای پرتاب بسته حمایتی از بالگرد یا هواپیما ، برای امدادرسانی است ، از این رو به اعطا و دریافت رایگان ارزدیجیتال ایردراپ می گویند .
ایردراپ توسط پدید آورندگان رمز ارز استارت آپ های جدید و شرکت های تازه تاسیس و یا وب سایت های مربوط به آنها انجام میشود .

شرکت های تازه تاسیس بر پایه بلاکچین از این روش برای افزایش کاربران خود و تبلیغ و گسترش استفاده می کنند ؛ این کار سبب شهرت نام و برند رمز ارزشان و آشنایی افراد جدید با پروژه آنها می شود .
ایردراپ ها از نظر نحوه انجام به دو دسته تقسیم می شوند :
1) بدون اعلام رسمی
2) با طلاع قبلی

1) بدون اعلام رسمی:

 

شرکت ها این عمل را بدون اطلاع قبلی برای کاربران انجام میدهند ، برای مثال شما بصورت ناگهانی متوجه می شوید ارزدیجیتالی که توسط شما خریداری نشده درکیف پول شما وجود دارد.

2) با طلاع قبلی:

این کار توسط شرکت ها بصورت های مختلفی ازجمله اعلام در وب سایت خود و یا شبکه های اجتماعی انجام می شود و نحوه و زمان ایردراپ را بیان مینمایند.
باید در نظرداشته باشید برای شرکت در ایردراپ ها باید کیف پول دیجیتالی داشته باشید همچنین داشتن ایمیل نیز ضروری است.

از آنجایی که توسعه دهندگان عمده اطلاع رسانی شان توسط شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام ، توییتر ، فیس بوک ، اینستگرام و … صورت می پذیرد حضور در این شبکه های اجتماعی برای کاربران خالی از لطف نیست.
توسعه دهندگان گاهاََ به کاربرانی که به تبلیغ و اطلاع رسانی می پردازند برای پاداش توکن رایگان اهدا می نمایند.